Hasta Köşesi

” Senelerce ameliyat olmak konusunda tereddüt ettim. Ancak Doktor Şerifhan Bey’i yakınlarım çok tavsiye etti ve ben de cesaretimi toplayıp kendisine muayene oldum. Daha sonra yapılan ameliyat sonrasında eski sağlığıma kavuştum. Hayatim değişti. 1 ay içinde ne ağrım ne sızım hiç bir şeyim kalmadı çok memnunum. Kendisine defalarca teşekkür ederim.”

Mehmet ASLAN

“Şu an ameliyat öncesi yaşadığım ağrılar ve ayağımda oluşan kısalmadan kaynaklanan aksama tamamen geçti. Sağlıklı bir şekilde ağrılardan uzak ,aksamadan yürümenin keyfini yaşıyorum. Ameliyatımın üzerinde 5,5 ay geçmiş olmasına rağmen uzun mesafeleri yorulmadan yürüyebiliyorum. Sevgili doktoruma sonsuz teşekkürler.”

Ali YILMAZ

Türk doktorlarına güvendi, şifa buldu!..

Kalça kemiğinden acil ameliyat olması gereken İngiliz hasta Geraldine Ann Mcavan, ülkesine dönmek yerine İzmir’de tedavi oldu. Ortopedi Uzmanı Bora Şerifhan Alpaydın, “Hastamızın sağlığı çok iyi, tek başına yürüyebiliyor. Türk doktorlarını tercih etmesi bizi çok mutlu etti” dedi.

İngiltere ve Didim’de yaşayan emekli Geraldine Ann Mcavan (68), kalça kemiklerinde oluşan enfeksiyon nedeniyle yürüyemez oldu. Didim’deki birkaç arkadaşından Ortopedi Uzmanı Bora Şerifhan Alpaydın’ın ismini duyan İngiliz kadın, Menemen’deki Özel Sada Hastanesi’ne başvurdu.Doktoru Alpaydın, yaptığı tetkik ve muayeneden sonra “İki aşamalı ameliyat olmanız lazım. İsterseniz bu tedavinizi ülkenizde de yaptırabilirsiniz” önerisinde bulundu.  Geraldine Ann Mcavan bir an bile düşünmeden doktoruna “Ben Türk doktorlarına güveniyorum, ameliyatlarımın sizin tarafınızdan gerçekleştirilmesini istiyorum” yanıtını verdi.

‘TÜRK DOKTORLARINA GÜVENİYORUM’

Dr. Alpaydın, tarafından gerçekleştirilen iki operasyonda İngiliz kadın hastanın enfeksiyonu tedavi edilirken kalça protezi takıldı. Daha önce eşi John’un yardımıyla yürüyebilen, seyahat sırasında aracın hareketleri nedeniyle acı ve sızı duyan kadın, şimdi tek başına yürüyebiliyor. Ağrılarının da sona erdiğini belirten Mcavan, “İzmir’de sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Türk doktorlarına güveniyorum. İngiltere’deki tedavi süreçlerinde sorunlar yaşanabiliyor” dedi.

İngiliz hastasının hastanelerine başvurduğunda tekerlekli sandalye ile geldiğini anlatan Dr. Alpaydın, “Hastamız için iki aşamalı bir ameliyat planladık. Hastamız iki ay arayla gerçekleştirilen ameliyatlarla sağlığına kavuştu. Bastonla zor yürüyen Mcavan, artık hiçbir acı veya sızı duymadan yürüyebiliyor. Kalça revizyon cerrahisi ortopedinin en zor ameliyatlarından biridir. Onun da azmi sayesinde sağlığına kavuştu” dedi.

DHA

tr_TRTR